top of page

 

 

3D Secure Güvenlik Sistemi

     Kredi kartınız ile yapacağınız alışverişlerinizde bankanın Sanal Pos sistemi tarafından provizyon onayı alan işlemin ekstra güvenliğini sağlamak amacıyla 3D Secure Güvenlik Sistemi uygulanmaktadır. Gerekli görülen durumlarda banka ya da atelierminyon.com.tr yetkilileri kredi kartı hamilini telefonla arayarak sipariş teyidi isteyebilir. Siparişin hazırlanmasından önce onay aşamasının tamamlanması gerekmektedir. Bu uygulama her ne kadar sunulan hizmetin hızını etkilese de daha sağlıklı bir alışveriş deneyimi yaşanması için bankacılık sektörü tarafından da gerekli görülen bir standarttır. Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen 3D Secure Güvenlik Sistemi’nde internet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacıyla ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek kredi kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified By Visa", Mastercard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "Secure Code" isimleri verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir. 3D Secure konusunda detaylı bilgi ve şifrenizin oluşturulması için bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir. Visa tarafından geliştirilen 3D Secure protokolü, Mastercard tarafından da kabul edilmiş bir uygulama şartı olarak getirilmiştir ve Ulusal Güvenlik Platformu (3D Secure) adıyla hizmete açılmıştır. Sistem uyarınca sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.

 

 

3D Secure’ ün Size Sağladığı Avantajlar

     İnternet alışverişlerinizde, Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure / Verified by Visa / Secure Code) mevcut kart bilgilerinizi korur. Sisteme kayıt olmak ve kullanmak çok kolay olduğu için sisteme her geçen gün daha fazla internet mağazası dahil olmaktadır.


- Koruma: Uluslararası Güvenlik Platformu, mevcut kart bilgilerinizi kendinizin belirleyeceği şifre ve kişisel güvenlik cümleSİ ile korumaya alır.


- Kolaylık: Sizden başka hiç kimse katılımcı internet mağazalarından sizin kartınızla alışveriş yapamaz. Uluslararası Güvenlik Platformu şifrenizi sadece siz bilirsiniz.


- Kolay Kayıt: Sisteme kayıt olmak internet üzerinden çok kolaydır.


- Kolay Kullanım: Kayıt olduktan sonra, Uluslararası Güvenlik Platformu son derece kolay kullanılır. Tek yapmanız gereken ödeme sırasında şifrenizi girmektir.

bottom of page